СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

professii_8

1. Загальна характеристика професії:

В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту автомобілів – це професія № 2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля. Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати і випробувати, у процесі експлуатації – обслуговувати і ремонтувати. Все це – справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища класифікація слюсаря, і якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з “розумними” руками.
Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідприємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках “шляхових допомогах”, навіть відкрити свою справу.

2. Професійно важливі якості:

Фізична витривалість і сила; хороший зір і окомір (лінійний і об’ємний); рухливість, координація і точність рухів кистей і пальців рук; тонка м’язова і слухова чутливість; хороша образна і оперативна пам’ять; технічний інтелект; високий об’єм і розподіл уваги.

3. Професійні знання і уміння:

Повинен знати: правила техніки безпеки; основи електротехніки і металознавства; діючі технічні умови, допуски, посадки, класи точності і чистоти обробки; основи економіки і організації ремонтних робіт; пристрій і технологію ремонту автомобілів різних марок; правила експлуатації використовуваного устаткування.
Повинен уміти: у думках представляти взаємодію всіх деталей; правильно планувати ремонт; користуватися звичайним слюсарним і спеціальним інструментом, пристосуваннями і приладами; проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складальні, розбірні і інші операції, швидко виконувати точні рухи; обробляти метал різанням; водити автомобіль, проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складальні, розбірні і інші операції, швидко виконувати точні рухи; обробляти метал різанням; водити автомобіль.