РИХТУВАЛЬНИК КУЗОВІВ АВТОМОБІЛІВ

professii_11

1. Загальна характеристика професії:
Із зміною парку автомобілів, в яких застосовуються нові матеріали, змінився і характер діяльності рихтувальника. Від простого зняття деталей кузова та їх ремонту він переходить на оволодіння новими прийомами роботи з цілісно зварними кузовами. Поява нових матеріалів призвела до необхідності розширення знань та навичок рихтувальників.
Якщо раніше рихтувальні роботи виконувались з використанням в основному ручного інструменту та пристосувань, то тепер науково-технічний прогрес дає змогу використовувати автоматизовані та напівавтоматичні засоби, механічні пристосування, завдяки чому стало можливим повністю повернути втрачені геометричні форми деформованого кузова автомобіля чи окремих його частин.

2. Професійно важливі якості:

Фізична сила; добре розвинений окомір і образна пам’ять; точність руху кистей і пальців рук.

3. Професійні знання і уміння:

Править під фарбування облицювальні деталі та вузли кузовів вантажних автомобілів і неводові деталі і вузли кузовів легкових автомобілів за допомогою інструменту для правки. Виконує підгонку вузлів, дверей вантажних автомобілів з доведенням зазорів та місць сполучення. Готує деталі та вузли кузовів легкових автомобілів під оплавлення. Зачищає внутрішні та оплавлені припоєм місця кузовів. Усуває перекоси отворів і кузова в цілому під час відновлення його геометричних форм і параметрів. Ремонтує пошкоджені деталі кузова заміною або шляхом застосування ремонтних вставок із підготовлених деталей кузова або листового металу з наданням йому форми деталі, яку відновлює.