Коротка історія закладу

Інформаційна довідка

про  Державний навчальний заклад

«Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області»

 

1) Професійно-технічний навчальний заклад неодноразово змінював свою назву.

Відповідно до спільного наказу начальника Харківського обласного управління трудових резервів та управлінням Харківенерго від 24.08.1943 №85/129 створено Харківське Ремісниче училище № 2, що з 1 березня 1944 р. реорганізовано у спеціалізований навчальний заклад на базі Державної електростанції № 3 м. Харкова та йому встановлено повне найменування: Ремісниче училище № 18 м. Харкова.

Згідно із наказом начальника Харківського обласного управління трудових резервів від 01.11.1961 № 316 на базі Ремісничого училища № 18  м. Харкова створено Міське професійно-технічне училище № 18, що наказом начальника Харківського обласного управління професійно-технічної освіти від 23.04.1973 № 91 реорганізовано в Середнє професійно-технічне училище № 18 м. Харкова, яке відповідно до наказу управління освіти Харківської обласної державної адміністрації від 11.02.1993 № 82 перейменовано в Професійно-технічне училище № 18 м. Харкова

Наказом начальника Харківського обласного управління професійно-технічної освіти від 21.08.1984 № 372 Рокитненське сільське професійно-технічне училище № 4 перейменовано в Середнє професійно-технічне училище № 54 с. Рокитне на базі якого наказом Міністерства освіти України від 10.02.1997 № 32 створено Рокитненське училище-агрофірма.

Наказом Міністерства освіти України від 04.06.1997 р. № 194 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів у Харківській області» та наказом управління освіти Харківської обласної державної адміністрації від 09.06.1997 філія Красноградського професійно-технічного училища передана до Рокитненського училища-агрофірми.

Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 31.12.1999 № 451 Рокитненське училище-агрофірма реорганізовано в Професійно-технічне училище № 54 с. Рокитне.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.06.2003 № 380 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Харківської області» Професійно-технічне училище № 18 м. Харкова, Професійно-технічне училище № 54 с. Рокитне реорганізовані шляхом зміни типу та їм встановлено повне найменування, відповідно: Харківський професійний електромеханічний ліцей, Рокитненський професійний аграрний ліцей.

Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 30.06.2009 № 590 «Про припинення юридичної особи Харківського професійного ліцею хлібопекарського виробництва Харківської області»:

- припинено Харківський професійний ліцей хлібопекарного виробництва шляхом приєднання до Харківського професійного електромеханічного ліцею;

- реорганізовано Харківський професійний електромеханічний ліцей шляхом зміни типу та найменування та на його базі створений Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.02.2016 № 148 «Про реорганізацію Рокитнянського професійного аграрного ліцею»:

- припинено Рокитнянський професійний аграрний ліцей та Мереф’янську філію Рокитнянського професійного аграрного ліцею шляхом приєднання до Державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище»;

- змінено тип і найменування Державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище» на ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РЕГІОНАЛЬНИЙ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (скорочене найменування українською мовою: ДНЗ «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР»)

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РЕГІОНАЛЬНИЙ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» є правонаступником всього майна, прав і обов’язків Державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище», Рокитненського професійного аграрного ліцею та Мереф’янської філії Рокитненського професійного аграрного ліцею та має у своєму складі два спеціалізованих територіально відокремлених відділення.

Місцезнаходження юридичної особи Регіонального Центру: Україна, 62472, Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, вулиця Дніпровська, 207

Місцезнаходження спеціалізованого територіально відокремленого відділення Регіонального Центру, створеного на базі припиненого Державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище: Україна, 61105, місто Харків, вулиця Морозова, 20а.

Місцезнаходження спеціалізованого територіально відокремленого відділення Регіонального Центру, створеного на базі припиненого Рокитнянського професійного аграрного ліцею: Україна, 63211, Харківська область, Нововодолазький район, село Рокитне, вулиця Молодіжна, 2.

 2) Перелік професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання

Первинна професійна підготовка, професійно-технічне навчання осіб за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», здійснюється за професіями:

Загальні для всіх галузей економіки: Оператор комп’ютерного набору; касир(в банку)
Загальні професії електротехнічного виробництва: ЕлектрогазозварникЕлектрогазозварник; рихтувальник кузовів
Прикладна механіка (мол.спеціаліст) Електрогазозварник
Будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи: Маляр; штукатур; лицювальник-плиточникШтукатур
Автомобільний транспорт : Слюсар з ремонту автомобілівСлюсар з ремонту автомобілів; слюсар-ремонтникВодій автотранспортних засобів категорії «В» «С»Слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник ручного зварюванняСлюсар з ремонту автомобілів; електрогазозварник
 Сільське господарствоТракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»Озеленювач
Швейне виробництвоОператор швацького устаткування; швачка
Хлібопекарське виробництвоПекар; кухарПекар; кухар; кондитер
Громадське харчуванняКухар; кондитер

Контингент учнів на 01.09.2017 р. становить 1207 учні, які навчаються в 50 навчальних групах.

Навчально-виховний процес забезпечують 188 педагогічних працівників.

Навчально-виробничий процес у Регіональному Центрі ґрунтується на принципах гуманістичної особистісно орієнтованої педагогіки, демократизму, незалежності від політичних, громадських, релігійних об’єднань, на спільній діяльності педагогічних працівників, учнів, слухачів, батьків, колективів підприємств, установ та організацій, може включати природничо-математичну,

гуманітарну, фізичну, загальнопрофесійну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу з учнями, слухачами.

Зміст навчально-виробничого процесу та термін навчання у Регіональному Центрі визначаються робочими навчальними планами і програмами, які розроблені Регіональним Центром спільно з підприємствами-замовниками на основі типових навчальних планів і програм, а також, відповідно до вимог Державного стандарту професійно-технічної освіти. Основними замовниками кадрів є наступні підприємства та організації:

  • ВАТ ХМЗ «Світло Шахтаря»,
  • ДП «Завод ім. Малишева»,
  • ПАТ КБ «ПриіваБанк»,
  • ЗАТ «Хлібзавод «Салтівський»»,
  • КП «Комбінат дитяче харчування»

Учні, які мають базову загальну середню освіту, можуть одночасно з набуттям професії здобувати повну загальну середню освіту в Регіональному Центрі або в іншому навчальному закладі. Загальноосвітня підготовка учнів у Регіональному Центрі здійснюється відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти з урахуванням профільності навчання та специфіки умов набуття робітничої професії.

Акредитований Регіональний Центр може присвоювати випускникам, які завершили  повний курс  навчання на третьому ступені  професійно-технічної освіти, як високий рівень робітничої кваліфікації (розряд, клас, категорію), так і освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст».

З 2003 року навчальний заклад здійснює професійну підготовку випускників спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з числа осіб з особливими освітніми потребами, а саме з:

  • Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №3 Харківської обласної ради;
  • Комунального закладу «Балаклійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Харківської обласної ради».

Основний діагноз цієї категорії учнів – легка розумова відсталість та системне недорозвинення мовлення.

Професійне навчання відбувається за професіями:

– штукатур (1,5 роки навчання);

– озеленювач (2 роки навчання).

Основними роботодавцями, замовниками кадрів цієї категорії учнів є:

  • ПП «ФВ»,
  • Гіпермаркет №1 ТОВ «Епіцентр»,
  • ТОВ «Торгово-виробниче об’єднання «Східбуд»».

Регіональний Центр самостійно обирає форми та методи організації навчально-виробничого процесу, а педагогічні працівники самостійно, з урахуванням положень загальної педагогіки, визначають засоби і методи навчання та виховання учнів, слухачів, а також, поряд з уроками практикуються лекційні та семінарські заняття, співбесіди, практикуми, самостійні дослідні та лабораторно-практичні роботи, курси на основі інформаційних технологій, інші форми активного оволодіння знаннями, уміннями та навичками.

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РЕГІОНАЛЬНИЙ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ  ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (далі – Регіональний Центр) понад півстоліття готує кваліфікованих робітників, постійно підвищуючи якість підготовки випускників. Головним завданням Регіонального Центру є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів, здібностей з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітників, молодших спеціалістів.

Ліцензійний обсяг навчального закладу – 1300 осіб. Кількість учнів, які навчаються в Регіональному Центрі, на 01.10.19 становить 1293 особи, що становить ліцензійного обсягу.

Мова навчання – українська

Колектив навчального закладу в своїй роботі керується навчальними плани і програми, ефективними інноваційними методами навчання. Для цього теоретичний навчальний процес максимально наближений до виробничої практики.

Навчльній заклад має в своєму складі два спеціалізованих територіально відокремлених відділення в м. Харків (вул. Морозова, 20-А), м. Мерефа (вул. Дніпровська, 207) і с. Рокитне (вул. Молодіжна, 2, Новомосковський р-н) Навчальний комплекс складається з чотирьох навчальних корпусів; виробничих корпусів, в яких розташовані виробничі майстерні; жіночої та чоловічої гуртожитків, в яких проживають іногородні учні.

Колективом Регіонального Центру здійснюється щоденна багатогранна робота по вдосконаленню навчально-виховного процесу, підвищення якості професійної підготовки учнів відповідно до запитів підприємств-замовників кадрів.

Регіональний центр здійснює підготовку фахівців з числа випускників на базі базової загальної середньої освіти (після 9 класів) з отриманням повної загальної середньої освіти та на базі повної загальної середньої освіти (після 11 класів). Бажають здобувати фах у нашому навчальному закладі вступають на навчання без іспитів і ЗНО та після закінчення навчання разом з дипломом отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Молодій людині, яка прийде до нас на навчання ми готові запропонувати якісну професійну підготовку, добре обладнані кабінети і майстерні. У нас вам нададуть допомогу кваліфіковані педагоги і майстри виробничого навчання. Ми запропонуємо вам повноцінне студентське життя заповнене спортом і художньою самодіяльністю і змістовним молодіжним відпочинком.

Навчання в Регіональному Центрі здійснюється за рахунок державного бюджету, проживання в гуртожитку безкоштовне.

Щомісяця учні навчального закладу отримують стипендію в розмірі, передбаченому Постановою КМУ № 882 2014.

Не менш 10% фонду економії стипендії використовується для заохочення учнів за відмінне навчання та активну участь у громадському житті Регіонального Центру, матеріальну допомогу.

 Інформаційна довідка в ДНО ХОДА