Основна діяльність

Навчально-практичний центр.

             На сьогодні розвиток професійної освіти – одне з пріоритетних питань нашої влади. Ми повинні навчати й виховувати тих, хто буде розвивати економіку рідної країни і стане потужною виробничою силою для зміцнення держави. З цією метою у професійних (професійно-технічних) закладах створюються навчально-практичні центри, головною метою яких є виробниче навчання учнів, професійно-технічне навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації та стажування дорослого населення.

        14.12.2018 р. у Державному навчальному закладі «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області» відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Зварник». Актуальність створення центру викликана швидкими змінами на ринку праці, потребою роботодавців у висококваліфікованих працівниках та  появою сучасних технологій.   На урочистому заході  були присутні представники Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Л.Г. Карпова, В.В. Ігнатьєв, І.М. Волік, керівники підприємств міста Харкова, директори закладів професійно-технічної освіти.  У нашому навчально-практичному центрі представлене якісне сучасне обладнання від відомого європейського виробника у сфері зварювальних технологій  – австрійської фірми «Fronius». Це дає можливість нашим учням та слухачам навчатися на високотехнологічному обладнанні, яке відповідає потребам часу. Серед придбаного обладнання, що використовується під час навчально-виробничого  процесу, можна назвати: аргонодуговий зварювальний апарат TransTig 1750 Puls (3 од.),  зварювальний апарат для зварювання покритим електродом TransPocket (5 од.), зварювальний апарат для напівавтоматичного зварювання TransSteel 2200 MP (5 од.), зварювальний апарат для напівавтоматичного зварювання TransSteel 2700 MP (5 од.), зварювальний апарат аргонодугового зварювання змінного струму MagicWave (2 од.),  електропіч для сушіння електродів CH – 2.5.2/4, апарат повітряно-плазмового різання Powermax 30AIR, дугові тренажери зварника ТСМД – 01 (1 од.), ТСМД – 016 ( 3 од.). Використання сучасного обладнання дає змогу більш точно виставити параметри зварювання та зробити якісний продукт, який відповідає європейським стандартам. Завдяки тренажерам  учні виконують  віртуальне зварювання, щоб поступово розвивати технічні навички правильного вибору параметрів та відпрацювання техніки зварювання. До комплекту тренажерів додаються ноутбуки, на яких  процес зварювання відображується  у вигляді графіків та супроводжується голосовим повідомленням.

              На базі навчально-практичного центру можуть проводитися семінари-тренінги для робітників промислових підприємств, майстрів виробничого навчання, всеукраїнські конкурси фахової майстерності, стажування та підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання і робітників підприємств. За період роботи у навчально-практичному центрі  навчалося 45 слухачів, а 7 педпрацівників пройшли стажування.

           19 листопада 2019 року на базі НПЦ з професій зварювального напрямку проходив обласний конкурс WorldSkills з професії «Електрозварник ручного зварювання». Для молодих конкурсантів це  не лише можливість проявити себе, а й побачити перспективи обраної професії, розвинути творчий підхід до своєї діяльності.

               22.10.2019 р. з метою якісної  підготовки учнів і  слухачів на базі ДНЗ «Регіональний Центр» був створений другий навчально-практичний центр з професій «Слюсар-ремонтник. Слюсар механоскладальних машин. Слюсар-інструментальник. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» у відділеннях міста Харкова та села Рокитне. Урочисте відкриття  пройшло за участю міністра освіти і науки України Г.І. Новосад, представників НМЦ  ПТО Н.Г. Сологуб, З.О. Назарець, директорів закладів професійно-технічної освіти та інших гостей міста Харкова.  Діяльність центру дає можливість підготувати кваліфікованих спеціалістів, які отримають  навички роботи з професійними інструментами та сучасним обладнанням, а для досвідчених фахівців ми пропонуємо підвищення кваліфікації.

            Навчально-практичний центр оснащений сучасним механізованим та електричним обладнанням для виконання ремонтних робіт, контрольно-вимірювальними приборами, різними видами інструментів для виконання слюсарних робіт – молотки, викрутки, гайкові ключі, вимірювальні інструменти (більше 80 одиниць). У процесі створення центру було придбано сучасне обладнання вітчизняних та зарубіжних виробників: пилка стрічкова JET, верстат свердлильний, верстат для заточування ріжучого інструменту LT – 550, прес гвинтовий FDB PR – 3, прес гідравлічний рамний YATO YT – 55582, верстат для гнуття листового металу FDB ESF 126003, компресор AIRPRESS HL – 31025 PRIMAIR, шліфувальні машини «Dewalt», електродриль  «Dewalt», електроножиці «Makita», гайковерт IW – 310 тощо. Це дає можливість наблизити освітній процес до сучасного виробництва та підготувати конкурентноспроможних працівників. У нашому центрі мають змогу отримати навики роботи з сучасним обладнанням не тільки здобувачі освіти та слухачі, а й педагогічні працівники закладів професійної освіти.

          З відкриттям навчально-практичних  центрів ДНЗ «Регіональний Центр»  стане осередком удосконалення професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, підвищення кваліфікації фахівців підприємств із впровадженням у навчальний процес новітніх виробничих технологій і застосуванням сучасного обладнання. Двері нашого навчального закладу завжди відкриті для проведення конкурсів фахової майстерності, семінарів-практикумів, шкіл передового педагогічного досвіду, конференцій для педпрацівників системи закладів  професійної (професійно-технічної) освіти. Наші педагоги – досвідчені фахівці, які постійно вдосконалюють свої навички та вміння, готові до новацій та відмінно володіють педагогічною майстерністю. Ми своєю роботою  доведемо, що робітничі спеціальності  – це престижно і перспективно та докладемо усіх зусиль, щоб випускники закладу залишалися працювати  в Україні і розвивали економіку нашої держави. Якщо ви прагнете стати справжнім професіоналом, наш заклад запрошує вас на навчання!

                 
      02 листопада 2020 року розпочались заняття з метою здобуття первинної професійної підготовки за кошти фізичних і юридичних осіб за професією «Столяр».

        27 січня 2021 року на базі ДНЗ «Регіональний Центр» відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з професії «Пекар». Під час проведення заходу були дотримані всі протиепідемічні норми.

           На урочистостях були присутні: директор Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації  Анжеліка Крутова,  заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації – начальник управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Володимир Ігнатьєв, директор НМЦ ПТО у Харківській області Тетяна Русланова, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти та адміністрація ДНЗ «Регіональний Центр». Такий сучасно обладнаний, новітній навчально-практичний центр дозволяє значно підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, надавати часткові компетенції дорослому незайнятому населенню щодо підготовки, перепідготовки та підвищенню кваліфікації працівників організацій, установ, підприємств, а головне – дає змогу майбутнім випускникам адаптуватися до реальних потреб ринку праці і реалізувати себе у майбутньому.