СЛЮСАР-РЕМОНТНИК

professii_6 1. Загальна характеристика професії: 

     Слюсар-ремонтник розбирає несправні вузли, замінює чи виготовляє окремі деталі, збирає, регулює, випробовує на холостому ходу, змащує . Він повинен слідкувати за технічним станом обладнання, що знаходиться в його сфері обслуговування, здійснювати постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.
2. Професійно важливі якості: хороший зір; точність і координованість рухів; врівноваженість; терпіння; спостережливість; уважність; високий рівень технічного та оперативного мислення; просторова уява; концентрація уваги; оперативна та довготривала пам’ять; комунікабельність; відчуття відповідальності; ввічливість; акуратність.
3. Професійні знання і уміння:Слюсар-ремонтник повинен знати пристрій устаткування, що ремонтується, агрегатів і машин; правила регулювання машин; способи усунення дефектів у процесі ремонту, складання і випробування устаткування, агрегатів і машин; пристрій, призначення і правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; способи розмітки й обробки нескладних різних деталей; систему допусків і посадок; квалітети і параметри шорсткості; властивості кислототривких та інших сплавів; основні положення планово-попереджувального ремонту обладнання.4. Споріднені професії: Слюсар-сантехнік, токар, фрезерувальник.